Main Menu

Yeni Eklenenler

Ebeveynin işlevi

3 Aralık, 2019

Çocuklar ve korkuları

2 Aralık, 2019

Bize Ulaşın

Mi Casa Montessori Anaokulu

Shares
Read Carefully

Özel Minik Canlı Sardunya Montessori Anaokulu

Association Montessori Internationale (AMI) ve North American Montessori Center montessori eğitim programlarını tamamlayan kurucularımız, okulumuzu, Türkiye’de Montessori felsefesini global standartlarda uygulayan en iyi okul öncesi eğitim kurumlarından biri olma misyonu ile İstanbul 4. Levent’te kurmuşlardır.

Bütünsel eğitime odaklanan eğitim programlarımız İngilizce ağırlıklı olup; İngilizce eğitmenlerimiz tam zamanlı ve konularında deneyimli yabancı öğretmenlerdir. İki sınıfımızda eğitim dili tümüyle İngilizce olup; diğer üç sınıfımızda ise eğitimlerimiz İngilizce ve Türkçe olarak çift dilli gerçekleşmektedir. Okulumuzda ayrıca İspanyolca dersleri de seçmeli olarak ders programlarına dahil edilmiştir. Her sınıfımızda en az bir öğretmenimiz Montessori sertifikası olan ve uzun süredir alanında deneyim kazanmış öğretmenlerdir. Sınıflarımızdaki tüm öğretmenlerimiz, çocuk gelişimi bölümlerinden mezun olan ve/ve ya kendi branşlarında uzmanlaşmış öğretmenlerdir. Spor, sanat ve müzik derslerimiz çocuklar için özel hazırlanmış programlar dahilinde konularında profesyonel eğitmenler tarafından verilir.

Eğitim kadromuz, felsefemiz, sınıf düzenlemelerimiz ve bireyselleştirilmiş programlarımız ile gerçek bir MONTESORRİ okuluyuz.

0-6 yaşta yabancı dil öğrenmenin hem yeni bir dili çok daha az çabayla içselleştirmek hem de zihinsel gelişim anlamında önemli katkısı olduğuna inanıyor ve sınıflarımızı tam zamanlı İngilizce, tam zamanlı İngilizce-İspanyolca ya da tam zamanlı İngilizce-Türkçe olarak yapılandırıyoruz. İngilizce öğretmen kadromuz okul öncesi eğitimde deneyimli yabancı öğretmenlerden oluşuyor.

Bireyselleştirilmiş (kişiye özel uygulanan) eğitim programları çocuklarımızın gelişim düzeyleri, ilgileri ve tekrar ihtiyaçlarına paralel olarak geliştiriliyor. İlgi ve ihtiyaçlarına göre materyal ve aktivite seçebilmek çocuklarımızın çalışmalarını isteyerek ve odaklanarak yapmalarını sağlarken; gelişim basamaklarını ihtiyacı olan tekrarla tamamlamak çocuklarımızın özgüvenlerini destekliyor.

Orman günlerinden kültür ve sanat gezilerine, geniş bahçemizdeki oyun alanından, lego laboratuvarına, Montessori çalışmalarından STEAM ve Dil Laboratuvarlarına, etüt saatlerinden farklı atölye ve seminerlere kadar sunduğumuz geniş hizmet yelpazesiyle çocuklarımızın ve ailelerimizin ihtiyacı olan farklı dokunuşları tek bir eko sistem içerisinde sunuyoruz.

Karma yaş grupları, küçük çocuklarımızın büyük çocukları rol model alarak daha hızlı öğrenmelerini sağlarken; büyük çocuklarımızın ise küçük çocuklara öğretip, destek olurken hem kendi öğretilerini içselleştirmelerini hem de empati, yardımlaşma ve paylaşma alışkanlıklarının artmasını destekliyor. Akran öğrenim ve öğretiminin mucizeler yarattığına tanık oluyoruz.

Detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz: https://micasaacademy.com/

Mi Casa Atölye

Mi Casa Atölye, Mi Casa Academy’nin 4. Levent’teki geniş mekanı ve bahçesinde 0-12 yaş çocuklar ve aileleri için keyifli, eğlendirici ve eğitici etkinlikler, aktiviteler ve atölye programları sunmaktadır.

Atölye programlarımız, yabancı dilden spor faaliyetlerine; sanat aktivitelerinden, el becerilerine; etüd derslerinden robotik ve kodlama derslerine kadar geniş bir yelpazede uzman eğitimcilerle çocuklarımızı keyifli ve öğretici bir atmosferde buluşturmaktadır.

Mekanımız, geniş bahçesi, oyun parkı, zip-line’ı, mini oyun evi, çocuk kütüphanesi, ve kum havuzunun yanı sıra sanat, STEM, marangozluk ve spor atölyeleri ile hem çocuklar hem de yetişkinler için farklı seçenekler sunmaktadır.

Çocuğunuzun gelişimini hem eğlenebildiği hem de öğrenebildiği bir ortamda desteklemek isterseniz, sizleri Mi Casa’nın muhteşem bahçesi ve donanımlı sınıflarında gerçekleştirdiğimiz birbirinden keyifli atölyelerimize bekliyoruz!

Hafta içi ve sonları düzenlediğimiz atölyelerimizde çocuklarımız yepyeni ufuklara yelken açarken; keşifler yapıyor, deneyimliyor, eğleniyor, öğreniyor ve adım adım potansiyellerine ulaşıyorlar!

Çocuklarımız keyifli atölyelerimize katılırken; ebeveynlerimiz bazen derslere eşlik ediyor, bazen keyifli bahçemizdeki cafe’mizde sağlıklı atıştırmalıklarımızın tadına bakıyor; bazen de daha bilinçli ebeveynler olma yolunda seminer ve eğitimlerimize katılıyorlar! Siz de Mi Casa’ya gelin ve okulumuzun mottosunun niçin “Mi Casa Es su Casa”/“Benim Evim Senin Evin”olduğunu yaşayarak öğrenin!

Detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz: https://micasaacademy.com/

Leave a reply

Yeni Eklenenler

Ebeveynin işlevi

3 Aralık, 2019

Çocuklar ve korkuları

2 Aralık, 2019

Haber Bülteni

Bültenimize kayıt olun ve bizden haberdar olun.

Kayıt olarak Yasal Metnimizi kabul etmiş sayılırsınız.

Top