Kidokit Logo

Sömestr tatili Kidokit ile dopdolu!

Kar ile oynayan aile

Artık sömestr tatili başlıyor.

Öncelikle eminiz siz de diğer ebeveynler gibi bu tatili nasıl değerlendireceğinize karar vermeye çalışıyorsunuz. Özellikle sömestr tatili çocukların yeni döneme dinlenerek başlangıç yapabilmeleri önemlidir. Başka bir deyişle ilgi, yetenek alanlarına zaman ayırabilmeleri için çok uygun bir zamandır. Hatta ailece bol bol vakit geçirmek için ideal bir dönemdir. Bunun yanında sömestr tatilini unutulmaz anılarla doldurmak için fırsatlar yaratabilirsiniz.

Öncellikle ailece kutu oyunları oynamak eğlenceli olabilir. Hatta sinemaya ve tiyatroya gitmek de güzel vakit geçirmek için iyi seçeneklerdir. Bunun yanında daha önce deneyimlemediğiniz kayak, buz pateni, macera parkurları gibi etkinlikleri ailece deneyimlemek güzel olabilir. Mesela henüz anaokuluna ya da kreşe başlamamış çocuklar da sömestr tatilinde hafta içi günlerde düzenlenen bir çok atölye, etkinlik, gezi vb. seçeneklerden birini yada birkaçını seçip katılabilirler.

Oyun Arkadaşım

İlk olarak her zaman tavsiye ettiğimiz gibi en önemlisi çocuğunuza vakit ayırmanızdır. Mesela onun oyununa katılmanız çocuğunuzu çok mutlu edecektir. Hatta Maria Montessori’nin de dediği gibi “Oyun çocuğun işidir”. Üstelik çocuklar için oyun oynamak ciddi bir iştir.  Özellikle sizin buna katılmanız çocuğunuz için önem taşır. Bu yüzden çocuklarınız oyunlarına dahil olmaktan uzak durmayın.

Bunun dışında anaokuluna giden çocuklar bu dönemde gelişim raporlarını alacaklardır. Özellikle belirli kazanımların çocuğunuz tarafından nasıl bir yeterlilikte gerçekleştirildiğini bu raporlar gösterecektir. Kısacası bu raporları inceleyip, çocuğunuzun hangi alanlarda desteğe ihtiyacı olduğunu belirleyebilirsiniz. Çünkü sömestr da katılacağı bu etkinlikler desteklenmesi gereken tarafına iyi gelecektir. Bunun dışında dilerseniz uygulamamızdaki etkinlik önerilerini inceleyip çocuğunuzun desteğe ihtiyacı olan alanlardaki etkinliklerimizi yapabilirsiniz. Ayrıca çocuğunuzun bazı alanlarda desteğe ihtiyaç duyması olumsuz bir şey değildir. Böylece bu durumu çocuğunuza olumsuz bir durum olarak yansıtmamanızı tavsiye ederiz.

Aynı zamanda unutmayın çocuğunuzu anlamanız, dinlemeniz hatta ona koşulsuz sevgi göstermeniz özgüven gelişimi açısından çok çok önemlidir.

Özellikle asıl önemli olan tatili çocuklarınızla daha güzel, paylaşımcı ve anlamlı bir zaman hâline getirebilmektir. Son olarak ailenizle güzel zaman geçireceğiniz, bol oyunlu bir tatil dileriz.

Sömestr tatilinde yapabileceğiniz oyun ve aktiviteler Kidokit’te.

Çocuk Gelişim Uzmanınız Kidokit

İlginizi çekebilecek diğer İçerikler

Oyun hamuru yapımı

Evde oyun hamuru yapmak hiç bu kadar kolay ve eğlenceli olmamıştı. Hemen videomuzu izleyin ve evde oyun hamuru yapmanın keyfini çıkarın:)

Sınır Genişletme Yaşı: 2 Yaş

2 yaş sendromu

Önemli Noktalar Herkes “iki yaş sendromu” denilen potansiyel bir kriz döneminden bahsediyor. Çocuğunuzun olumsuz yanıtlarının, hayırların ve kendisini kabul etmemiz için verdiği bir savaşın olduğu

Yüzen çocuklar

Spora başlamak için uygun yaş

Önemli Noktalar Düzenli spor yapmak çocukların dengesi, esnekliği, dayanıklılıkları ve güçlü motor becerileri için oldukça önemli. Spor yapmak ve özellikle de ileride profesyonel bir sporcu

Emzirirken gülen bebek

An­ne sü­tü ve yapısı

Anne sütünün içinde neler var? Ol­gun sü­tün %88’i su, %55’i yağ, %37’si kar­bon­hid­rat ve %8’i pro­te­in­dir. An­ne sü­tü içeriğindeki baş kar­bon­hid­rat lak­toz­dur (süt şe­ke­ri). Sü­tün ka­lo­ri­si­nin

Ayakkabısını seçen çocuk

Bebekler için ayakkabı seçimi

Önemli Noktalar İlk yürüme çabalarında bebeğinizin çıplak ayakla dolaşması çok daha fazla önerilir. Ayakkabının temel amacı çocuğunuzu soğuktan ve keskin objelerin zararlarından korurken, ayağa hareket

Bom oyunu

Evde, arabada, yolculukta hiç malzemesiz oynanan pratik bir oyun ”Bom oyunu”.

Kidokit yazısı

Uygulamamızla Tanıştınız mı?

QR KODU TARATIN. UYGULAMAYI HEMEN İNDİRİN

Kidokit Logo

Uygulamamızla Tanıştınız mı?

QR Kodu Taratın.
Uygulamayı Hemen İndirin!