Kidokit Logo

Emel Hoca Nacar – Ebeveyn Danışmanı, Eğitimci, Profesyonel Koç

Emel Hoca Nacar
Emel Hoca Nacar

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Eğitimi Bölümü’nü bitirdi. Eğitim Yönetimi ve Denetimi Yüksek Lisansını “Liderlerin Kişilik Özelliği” konusunda yazdığı tez ile tamamladı. 20 yıl boyunca anaokulundan üniversiteye kadar eğitimin farklı kademelerindeydi. Ayrıca son 12 yıl özel üniversitelerde öğretim görevlisi olarak görev aldı. Üstelik yaşamını sürekli öğrenmeye adayan ve kendini müzmin bir öğrenci olarak adlandırır. Psikolojiye olan derin ilgisi ile ikinci yüksek lisansını “Annelerin Bağlanma Stilleri, Stresle Başa Çıkma Tarzları ve Maternal Bağlanma İlişkisi: Öz Duyarlılığın Aracı Rolü”konulu tezle Klinik Psikoloji üzerine yapmıştır. Kariyerine ebeveyn danışmanlığı ve kurumsal eğitimleri ekleyerek devam etmiştir. Bunun yanında ICF onaylı sertifikalı Co-active Koç, Eğitmen, Fasilitatör, Danışman eğitimcisidir. Aynı zamanda Uluslararası Thomas Gordon Etkili Ebeveyn Eğitimcisidir. Gelişimsel Transaksiyonel Analiz Eğitimi, Aile-Sistem Dizimi Terapistliği, Gottman Çift Terapisi, Naadac Madde ve Alkol Bağımlılığı Danışmanlığı, Deneyimsel Oyun Terapisi ve Pozitif Psikoterapi eğitimlerine devam etmektedir.

Emel, Lara isimli bir kız çocuk annesidir. Kızı 7 aylıkken annesinin vefat etmiştir. Anneliğinin ilk yılında arka arkaya yakınlarının kaybı, babası ile abisinin geçirdiği yoğun bakım süreçlerinin de onda oluşturmuş olduğu etki ve farkındalık neticesinde her ebeveynin önce kendine ebeveynlik yapmasını desteklemek için ebeveynlerle çalışmaya başlamıştır. Bir çocuğa bakım verme yolculuğunun keyfi ve kalitesinin, ebeveynlerin kendilerine bakım verme, kendi duygularını anlama kapasiteleri ile ilgili olduğunu sıklıkla dile getirmekte ve bu konuda ebeveynlere destek olmaktadır.

Özellikle ebeveynlerle ilişki ve iletişim atölyeleri düzenlemekte, Uluslararası Etkili Anne Baba Eğitimleri vermektedir.

 Kurumlarla çalışmalarında yönetici ve lider koçluğu, takım koçluğu ve danışmanlık yapmaktadır. Aynı zamanda Kültür Televizyonu ekranlarında her hafta yayınlanan “Merhaba Hayat” adında kişisel gelişim programı yapmıştır. YeniBirlik Gazetesi’nde köşe yazıları yazmaktadır. Bunun yanında Kidokit uygulamasında editörlük yapmakta ve Babyjoy FM’de “Kidokitle Sihirli Dokunuşlar” Programını sunmaktadır.

Bulunduğu her kurumda ve her ortamda bireylerin ve kurumların potansiyelini harekete geçirerek değişim ve gelişimi sağlama, kişilerin sahip olduğu tüm potansiyelini yaşayabilmesi için katkı sağlama yaklaşımını benimsemiştir. İnsanların kendilerini sınırlayan davranış kalıpları ve bakış açılarından sıyrılarak gerçek vizyonlarını ortaya koyabilmeleri için çalışmaktadır.

Eğitim, danışmanlık verdiği ve yönetici koçluğu yaptığı kurumlar arasında Google Akademi, Turkcell Akademi yer alır. Ayrıca Nestle, Avivasa, Nivea, Johnson&Johnson, Firmenich, TOBB AB, Petkim gibi kurum ve firmalarda yer almaktadır. Eğitim alanları Koçluk, Etkili İletişim, Liderlik, Çalışan Bağlılığı ve Kurum Kültürü Oluşturma, Mindfullness, Çatışma Yönetimi, Takım Ruhu Oluşturma, İlişkiler ve Yeteri Kadar İyi Ebeveynlik gibi konuları kapsamaktadır.

Çocuk Gelişim Uzmanınız Kidokit

İlginizi çekebilecek diğer İçerikler

Kİtap okuyan çocuk

3 yaş dönemi ile birlikte sizi ne bekler?

3 yaşından itibaren oyun çağına giren çocuklar, motor becerilerinin gelişmesi, güven ve özerklik duygularının artması ile daha önce keşfettikleri çevrelerinde artık egemenlik kurmaya başlarlar. Özellikle

Emekleyen bebek

0-6 yaş neden önemli?

0-6 yaş neden önemli? Beyin gelişiminin 5 yaşından önce %90’ı, 5 yaşından sonra ise sadece %10’u gerçekleşir, dolayısıyla bu süreç çocuğunuzun gelişimi için çok kritiktir.

bebek odasında uzanan bebek

Hazır çevre ve bebek odası düzenlemeleri

Önemli Noktalar Hepimiz bebeğimizi beklerken heyecanla bebek odaları hazırlarız. Miniğinizin bebeklikten çocukluğa hatta gençliğe uzanan yolculuğunda en fazla zaman geçireceği yer odası olacak. Çocuklarınızın yaşam

Normal Doğum Anı

Normal doğum için nefes egzersizleri

Önemli Noktalar • Normal doğum esnasında “ıkınırken” güçlü bir nefese ve güçlü karın kaslarına ihtiyaç duyacaksınız. • Doğru nefes almanın birinci önemi, derin bir nefes

Ağlama krizine girmiş çocuk

Öfke nöbetleri

Önemli Noktalar Bu beklenmedik öfke ve ağlama krizileri, çocuğu iki yaşına yaklaşan pek çok anne babanın ortak sıkıntısıdır. Genellikle 1 ile 3 yaş arası görülen

Kidokit Logo

Uygulamamızla Tanıştınız mı?

Kidokit Logo

Uygulamamızla Tanıştınız mı?

QR Kodu Taratın.
Uygulamayı Hemen İndirin!