Main Menu

Yeni Eklenenler

Ebeveynin işlevi

3 Aralık, 2019

Çocuklar ve korkuları

2 Aralık, 2019

Bize Ulaşın

Funda Güngör Akpınar – Kurucu Ortak

Shares
Read Carefully

Funda Güngör Akpınar, Kidokit kurucu ortaklarından olup, beraberinde Kidokit Yönetim Kurulu Başkan’lığını sürdürmektedir.  Ayrıca İstanbul Akatlar semtinde bulunan, Mutlu Panda Montessori Anaokulu’nun kurucusudur. ODTÜ Ekonomi mezunu olan Akpınar, California State University (CSUF), Fullerton’da Ekonomi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde  Kurumsal iletişim ve Halkla İlişkiler master programlarını tamamlamıştır. CSUF’de “Outstanding Graduate Student Award”a layık görülerek bölümünü birincilikle bitirmiştir. Daha sonra eğitim dünyasında da uzmanlaşma kararı alan Akpınar, Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümünü de tamamlamıştır.

Akpınar, 2010 yılında anne olduktan sonra Montessori felsefesi ile tanışarak bu konuda uzmanlaşmaya karar vermiş ve Montessori Institute of San Diego’da AMI – Assistant to Infancy Eğitmen Eğitimi programını bitirerek Türkiye’de 0-3 yaş AMI sertifikası olan ilk eğitimci olmuştur. The Montessori Accreditation Council for Teacher Education tarafından tam kapsamlı MACTE akreditasyonuna hak kazanan Akpınar, ayrıca North American Montessori Center’ın 0-3 yaş ve Emel Wilbrandt Çakıroğlu’nun 3-6 yaş Montessori eğitmen eğitim programlarını tamamlamıştır. Akpınar, ayrıca Thomas Gordon International tarafından verilen Etkili Anne-Baba seminerlerine devam ederek E.P.C. Eğitmen Sertifikası almıştır.

Akpınar, yaklaşık 25 yıllık kurumsal hayatında JurEcon, Inc., Los Angeles’ta danışmanlık, HSBC Türkiye’de başekonomistlik, Garanti Bankası’nda Kurumsal Strateji, İş Geliştirme ve Yatırımcı İlişkileri Müdürlüğü ve Koç Holding’de Stratejik Planlama ve Yatırımcı İlişkileri Koordinatörlüğü gibi üst düzey pozisyonlarda bulunmuştur. Koç Holding’de üst düzey yöneticilik yaptığı dönemde Adler International Learning tarafından verilen koçluk programını tamamlamış ve iç koçluk yapmıştır.

40 yaşından sonra anne olmasını takiben Akpınar, 0-6 yaşın insan gelişimindeki önemi ve çocuk gelişimi üzerine araştırmalar ve çalışmalar yapmaya başlamıştır. Akpınar, bu süreçte Montessori eğitim felsefesine ve materyallerine hayran kalarak Türkiye’deki en iyi Montessori okullarından birini kurmak amacıyla önce Playorena Oyun ve Aktivite Merkezi’ni daha sonra ise Mutlu Panda Montessori Anaokulu’nu kurmuştur. Türkiye’de okul öncesi eğitim konusunda yapılabilecek çok güzel ve önemli projeler olduğuna inanan Akpınar, 2017 yılında Koç Holding’deki üst düzey yönetici pozisyonundan emekli olmuş ve çocukların hayatına olumlu dokunuşlar yapabilme vizyonuyla sosyal projelere odaklanmaya karar vermiştir.

Türkiye Yatırımcı İlişkileri Derneği’nin kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve ilk başkanlarından olan Akpınar, 2017 yılında bilinçli ebeveynler yetiştirmeyi ve 0-6 yaşlarındaki çocukların gelişimlerine destek olmayı hedefleyen KİDOKİT A.Ş. isimli teknoloji şirketinin kurucu ortaklarından olmuş ve şirketin Yönetim Kurulu başkanlığına atanmıştır.

Funda Güngör Akpınar evli ve Lal Su isminde bir kızı vardır.

Leave a reply

Yeni Eklenenler

Ebeveynin işlevi

3 Aralık, 2019

Çocuklar ve korkuları

2 Aralık, 2019

Haber Bülteni

Bültenimize kayıt olun ve bizden haberdar olun.

Kayıt olarak Yasal Metnimizi kabul etmiş sayılırsınız.

Top